consortiuml4.be

pule me arra


Pule pikante me arra - Balkanweb.com - News24

Per 4-5 persona duhen: Pule 500-600 g. gjalpe 50g. arra 2 filxhane kafeje, hudhra 1 kokerr, uthull 2 luge gjelle, miell 1 luge gjelle, kripe, piper. Gatimi: Pula e pastruar dhe e lare pritet ne thela, vendoset ne tenxhere, hidhet uje i vluar aq sa te mbulohen thelat, shtohet pak kripe,piper i zi dhe zihet ne zjarr te ngadalshem derisa te behet

Supë Pule me Arra dhe Hudhra - E Ngrohtë Plot Shëndet

Chicken with walnuts. Serves 4 people. Ingredients 500 – 600 g chicken 3 – 4 tbsp butter ½ cup peeled walnuts 5 – 6 cloves garlic, crushed pepper salt 1 – 2 tbsp flour 2 tbsp vinegar 5 – 6 cups water Directions Simmer chicken in water seasoned with salt to taste until tender, about 1 hour

Pule me arra - RECETA GATIMI

pule me arra

Chicken with walnuts. Serves 4 people. Ingredients 500 – 600 g chicken 3 – 4 tbsp butter ½ cup peeled walnuts 5 – 6 cloves garlic, crushed pepper salt 1 – 2 tbsp flour 2 tbsp vinegar 5 – 6 cups water Directions Simmer chicken in water seasoned with salt to taste until tender, about 1 hour

Pule Me Arra – Albanian Chicken with Walnuts

Prbrsit pr kt recet400 g fileto pule 1 kokërr qepë 150 g bishtaja jeshile 1 karotë 1 qepë të njomë 1 spec i kuq 50 g arra indie 2 lugë gjelle salcë soje 1

Pule me Arra - YouTube

Pastaj hiqet nga zjarri dhe përzihet me arra të shtypura. Salca rregullohet me hudhra të shtypura, uthull, kripë, piper të zi e thelpinj arre dhe mbahet në vend të ngrohtë, por pa marrë valë. Gjatë servirjes në pjatë vendoset pula e cila mbulohet me salcën e përgatitur. Kjo lloj pule zakonisht shërbehet pa garniturë.

Qull me arra | yummania

pule me arra

Përbërësit gjysmë pulë 2 lugë gjelle miell 2 lugë gjelle arra (të grirë) 2 vezë (të verdhat) 50 gr gjalpë kripë Përgatitja 1 Presim pulën në copa të vogla dhe e shtojmë në tigan ku e skuqim pak. 2 Më pas i hedhim 300 ml ujë dhe e lëmë të ziejë për 15 minuta. 3 Ndërkohë bëjmë brumin duke përzier miellin me

Pule me arra indie - Pjata kryesore - the-living-media.com

pule me arra

Receta e kësaj supe është pjesë e traditës së nënave shqiptare. E lehtë në shije dhe me një aromë të mrekullueshme që të tërheq menjëherë drejt tryezës është supa e pulës me arra dhe hudhra.

Pulë me arra - Wikipedia

Fillimisht lajmë pulën, e presim në copa, më pas e vendosim në një tenxhere dhe e kardisim pak sa të ndryshojë pak ngjyrë. Shtojmë më pas në tenxhere ujë të vluar dhe e lemë mishin e pulës të ziejë për 30 minuta derisa ai të zbutet.

Pulë me arra - Balkanweb.com - News24

E lehtë në shije dhe me një aromë të mrekullueshme që të tërheq menjëherë drejt tryezës është supa e pulës me arra dhe hudhra. Receta e kësaj supe është pjesë e traditës së nënave shqiptare.

Pulë me arra (lëng zogu) | UnëGatuaj - unegatuaj.com

pule me arra

Fillimisht vendosim ujë të vlojë me pak kripë, më pas vendosim pulën të ndarë në pjesë dhe e lemë të ziejë mirë. Pasi pula të jetë zjerë, largojmë copat dhe i vendosim në një tavë ku i spërkasim me

Pule me Arra - Gatime Shqiptare

Receta e kësaj supe është pjesë e traditës së nënave shqiptare. E lehtë në shije dhe me një aromë të mrekullueshme që të tërheq menjëherë drejt tryezës është supa e pulës me arra dhe hudhra.

Pule me Arra - Chicken with Walnuts - YouTube

Kjo eshte nje recete shume e thjeshte per te gatuar pulen, sherbyer mbi nje salce te trashe me baze arrash. Ne vend te pules mund te perdorim edhe mishin e vicit i cili i jep pjates nje shije me te forte.


 
 
 
 
liten pikk escort bromma eskort dk knull kompisar
jeg gir faenthings to do with a dildowhat is a horefå meg på for faen fullstå pikk